मुजफ्फरपुर २९ पौष ।

भारतको बिहार राज्यस्थित मुजफ्फरपुर जिल्लाको साहेबगञ्जमा एक १२ वर्षीया बालिकालाई बलात्कारपछि उनको घरको कोठामा जिउँदै जलाइएको घटना सार्वजनिक भएको छ । मंगलबार पञ्जाबबाट फर्केका बालिकाको बुबाले साहेबगञ्ज पुलिस स्टेशनमा घटनाबारे उजुरी दर्ता गराएका हुन् ।

महिलाका बुबाले गाउँका चारजना युवकविरुद्ध मुद्दा हालेका छन् । घटना जनवरीमा भएको बताइएको छ । एसएसपी जयन्त कान्तले सरैया एसडीपीओलाई अनुसन्धान गर्न निर्देशन दिएका छन् । सोही आदेशानुसार उक्त अभियुक्तलाई पक्राउ गर्न लागिएको छ ।पीडितको शव पनि दाहसंस्कार गरिएको छ । पीडित महिला आफ्ना हजुरबुवा हजुरआमा र दिदीबहिनीसँग गाउँमा बस्थिन् । बुवा पञ्जाबमा मजदुरको रूपमा काम गर्नुहुन्छ’, एसएसपी जयन्त कान्तले भने ।एसडीपीओ सरैया यसको अनुसन्धान गर्दैछ । छानबिन रिपोर्ट पछि थप कारवाही गरिने एसएसपी कान्तले बताए ।

फरार आरोपितहरुलाई पक्राउ गर्नका लागि प्रहरीले छापा मारेको छ । प्रहरी चौकीलाई दिइएको आवेदन अनुसार यो घटना जनवरीमै भएको छ । दिनको १० बजे अपहरणकारीले उनको कोठामा पीडित महिलालाई बलात्कार गरे र उनलाई उनका साथीहरू (नाम दिएका आरोपी) सँगै कोठामा जिउँदो जलाइदिए ।
यता, साथै, शव लुकाउँदा पीडितकी जेठी दिदीले आरोपीलाई देखे । यसअघि उनी घर पुगेकी थिइन् जब उनको घरबाट धुवाँ आयो । यस समयमा उनले यी सबै देखे र आफ्नो परिवारलाई जानकारी दिए । हजुरबुवा हजुरआमालाई पनि घटनाबारे जानकारी दिन भनिन् ।

भनिन्छ कि गत वर्ष डिसेम्बरमा आरोपीले पीडितलाई बलात्कार गरे र भिडियो बनाए । साथै, मोबाइल क्यामेराबाट नग्न फोटोहरू पनि लिएका थिए । यसपछि, सबै अभियोगी उनलाई बारम्बार ब्ल्याकमेल गर्थे । जब उनी भित्र आउन थालिन्, उनले उक्त भिडियो भाइरल बनाउने धम्की दिए । यसपछि, उनलाई जनवरीमा बलात्कार गरियो र भिडियो भाइरल बनाइयो ।
घटनापछि पीडितकी दिदीले आफ्ना बुबालाई यसबारे खबर गरिन् । तिनीहरू जनवरी ५ मा गाउँ पुगेका थिए । यसपछि गाउँलेहरूले उनीहरुलाई दबाब दियो कि प्रहरीमा मुद्दा दर्ता नगरौं । आरोपितलाई गाउँ तहमा नै सजाय दिनुपर्दछ । दुबै पक्षका व्यक्तिले यससम्बन्धी गोप्य पञ्चायत आयोजना गरे । तर यसले काम गरेन । पीडित बुबाले अर्को पक्षका व्यक्तिहरूको अवस्था स्वीकार गरेनन् । जुन पछि, मंगलबार दिउँसो पीडितका बुबाले साहेबगञ्ज पुलिस स्टेशनमा आवेदन दिएका छन् । यो कुरा साहेबगंज थानेदार अनूप कुमारले पुष्टि गरेका छन् ।संभार टुडेपाटी ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here