ललितपुर ३० असोज ।
ललितपुर महानगरपालिकाले छड्के बजार अनुगमनलाई तिव्रता दिएको छ। स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐनले दिएको अधिकार प्रयोग गरेर महानगरले निरन्तर बजार अनुगमन गरिरहेको हो। स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐन २०७४ ले ७५३ वटै स्थानीय सरकारका उपप्रमुखको नेतृत्वमा स्थानीय तहको बजार अनुगमन गर्ने व्यवस्था गरेको छ।


ललितपुर महानगर उपप्रमुख गीता सत्यालको नेतृत्वमा सामान्य प्रशासन महाशाखा प्रमुख श्रीभद्र ओझा सहितको टोलीले छड्के अनुगमनलाई निरन्तरता दिइरहेको छ । सोही क्रममा शुक्रबार ललितपुर महानगरका विभिन्न फेन्सी, ओैषधि, खाद्य तथा दैनिक अत्यावश्यक उपभोग्य बस्तुको विक्री तथा कारोवार गर्ने स्थलहरुको अनुगमन गरेको हो ।


ुकोरोना भाइरसको महामारीको यस विषम परिस्थितिमा बजार कसरी सञ्चालन भएको छरु भौतिक दूरी कायम गरेर व्यवसाय सञ्चालन भएको छ कि छैनरु गुणस्तरीय सामानहरु विक्री भएका छन् कि छैनन् रु भनेर हामीले निरन्तर छड्के बजार अनुगमन गरी रहेका छौं। यो कार्य निरन्तर जारी रहन्छ।ु उपप्रमुख सत्यालले भनिन्।
ललितपुर महानगरका समान्यप्रशासन महाशाखा प्रमुख श्रीभद्र ओझा भन्छन्, ुललितपुर महानगरले आफ्नो महानगरभित्र उपभोक्ताहरुले उचित र सुलभ मुल्यमा गुणस्तरीय समाग्रीहरु बजारबाट प्राप्त गर्न सकेनसकेको विषयमा निरन्तर अनुगमन गरि रहेको छ । महानगरले निरन्तर बजार अनुगमन गरी मापदण्डअनुसारका उपभोग्य सामाग्री विक्री नगर्ने, स्थानीय तहका साथै सम्बन्धित निकाय दर्ता नगरी व्यवसाय सञ्चालन नगर्नेलाई कार्वाही गरी कानूनी दायरामा ल्याउने कार्य गरी रहेको छ ।ु
महानगरको अनुगमन टोलीले कतिपय ठाउँमा दर्ता नगरी व्यवसाय सञ्चालन गरेको, मापदण्ड पुरा नगरी दैनिक उपभोग्य सामग्रीहरु विक्री वितरण गरेको, व्यवसायीले किनेको र वेचेको विवरण पारदर्शी तरिकाले नराखेको, भ्याट विल काटेर बेचेको तर भ्याट विल तिरेर नकिनेको समेत फेला पारेको जनाएको छ । यस्ता व्यवसायीहरुलाई तुरुन्तै प्रक्रिया पुर्‍याएर सही तरिकाले व्यवसाय सञ्चालन गर्ने निर्देशन समेत दिएको अनुगमन टोलीका एक सदस्यले वताए ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here