gf/fo0fLdf af9L e/tk'/, @^ c;f/ M clj/n aiff{;Fu} gf/fo0fL gbLdf cfPsf] af9Lsf] b[Zo . t:jL/M s[i0f cfrfo{ ÷/f;;
भरतपुर,२६ असार (रासस)।

नारायणी नदीको बाढीले नदी किनारमा निर्माण गरिएको तटबन्धको एक स्पर बगाएको छ । बाढीले महानगरपालिकाको वडा नम्बर २७ र २८ को सिमानामा पर्ने निउरेचोक नजिकैको स्पर बगाएको हो । शुक्रबार बिहानदेखि नदीले स्पर बगाउन थालेको भरतपुर महानगरपालिका­२८ का वडाध्यक्ष आशबहादुर कुमालले जानकारी दिनुभयो । “पाँचवटा स्परमध्ये एउटा बगाएको हो”, उहाँले भन्नुभयो, “नदीको कटान रोकथाम र नियन्त्रणका लागि भरतपुर महानगरपालिका, नदी नियन्त्रण कार्यालय तथा सुरक्षा निकायहरुको संयुक्त टोलीले काम गरिरहेको छ ।” सो क्षेत्रमा आसपासका स्परहरु समेत बगाउने खतरा बढेकाले रोकथामको काम गरिएको उहाँले जानकारी दिनुभयो । भरतपुर महानगरपालिकाको वडा नं १, ३, ४, १६, १७, १८, २२ र २४ देखि २८ सम्मका वडाहरु डुबान र नदी कटानको उच्च जोखिममा रहेका क्षेत्र हुन् । यसैबीच नारायणी नदीमा पानीको बहावले सतर्कता तह नाघेको छ । शुक्रबार दिउँसो जल सतह सतर्कता तहभन्दा माथि पुगेको जल तथा मौसम विज्ञान विभाग, बाढी पूर्वानुमान महाशाखाले जानकारी दिएको छ । महाशाखाका अनुसार नारायणी र देवघाट जलमापन केन्द्रमा जल सतहले सतर्कता तह पार गरेको हो । नारायणीमा अझै जल सतह बढ्न सक्ने महाशाखाले जनाएको छ । देवघाटमा रहेको जल मापन केन्द्रले दिउसो ३ बजेसम्म ७.७७ मिटर र नारायणगढ पुलमा ११.१७ मिटर पानी मापन गरेको छ । बाढीले खतरा पुग्न सक्ने भएकाले चितवन र नवलपरासीको तल्लोतटीय क्षेत्रमा रातिसम्मै उच्च सतर्कता अपनाउन जिल्ला प्रशासन कार्यालय चितवन र नवलपरासीले आग्रह गरेका छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here