काठमाडौं, ८ पाैष । प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलीले सिधै बर्खास्त गर्ने तयारी थालेपछि समाजवादी पार्टीले सरकार छाड्ने भएको छ। केन्द्रीय अध्यक्ष उपेन्द्र यादवको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी भएको समाजवादी पार्टीले सरकार छाड्ने निर्णय गरेको हो।

यादवले केहीबेरमै राजीनामा घोषणा गर्ने स्रोतको दावी रहेको छ । समाजवादी पार्टीका सरकारमा २ मन्त्री रहेका छन्। यसअघि एक जना मन्त्री मार्फत उपप्रधानमन्त्री यादवलाई राजिनामा दिई मार्ग प्रसस्त गर्न प्रधानमन्त्रीले भनिकसकेका छन् ।“उहाँले तत्काल मार्ग प्रसस्त गरिदिए राम्रो अन्यथा बर्खास्त गरिनेछ” प्रधानमन्त्रीको सचिवालयका एक प्रतिनिधिले भने “उहाँसँग खासै तालमेल मिलिरहेको छैन, सरकारमा भएर पनि समजवादी पार्टी सरकार मैत्री देखिएन तसर्थ पनि उहाँलाई सरकारबाट हटाउन लागिएको छ ।”यसअघिका मन्त्रीले गरेका निर्णयलाई अनावश्यक रूपमा विवादमा ल्याएको, संविधान संशोधनको नाममा बिना पुर्व तयारी राजनीतिक स्टण्टबाजि गरेको लगायतका आरोप यादवमाथी रहेको छ । याे समाचार नागरिक टाईमले लेखेको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here